Aktywność i rozrywka na Anguilli

W zasadzie Anguilla ma tak fantastyczne plaże, że nie zachęca to do żadnej dodatkowej aktywności poza zażywaniem morskich lub słonecznych kąpieli. Będąc na plaży pamiętajmy jednak, że pływanie i opalanie nago lub topless jest na wyspie niedozwolone. Najbardziej popularna jest plaża Shoal Bay East.

Tip! Jeśli myślisz o zakupie lokalizacji na Shoal Bay East – zerknij koniecznie na strony OwnShoalBay.

Jeśli w końcu zdecydujecie się wstać z piasku proponujemy spróbować nurkowania, ponieważ rafa koralowa w rejonie Karaibów dostarcza niezapomnianych wrażeń. Inne rozrywki, jakich dostarcza wyspa to na przykład przejażdżki konne, tenis, sporty wodne w rodzaju windsurfingu, pływania kajakiem lub rejsu jachtem.

Na pewno warto udać się na spacer przyrodniczo-krajoznawczy. Na Anguilli żyje 136 gatunków ptaków a w okresie od kwietnia do listopada na wielu plażach (zwłaszcza na plażach Maundays Bay, Mead’s Bay, Captain’s Bay oraz Limestone Bay) swoje jaja składają żółwie szylkretowe, skórzaste i zielone. Turyści mogą oczywiście przyglądać się temu widowisku, ale proszeni są o niezakłócanie spokoju zwierząt.

Na zdyscyplinowanych globtroterów czekają z kolei na wyspie wycieczki zorganizowane z przewodnikiem na przykład śladem dziedzictwa kulturowego Anguilli. Rozrywki wieczorne dostępne na Anguilli to oczywiście wszechobecna muzyka na żywo oraz dyskoteki. Główne miejsca imprezowe w weekend czyli piątek i sobotę to Sandy Ground, natomiast w niedzielę i środę życie nocne toczy się raczej w rejonie Shoal Bay East.

Jednak znacznie lepiej odwiedzić wyspę w trakcie któregoś z licznych odbywających się tu festiwali i imprez muzycznych. Szczególnie warty uwagi jest Summer Festival, który rozpoczyna się w sierpniowy poniedziałek o piątej nad ranem uliczną imprezą taneczną czyli J’Ouvert Mornin’. Wydarzeniu temu towarzyszą oczywiście regaty, a jako że jest to narodowy sport Anguilli to możemy się ich spodziewać przy każdej możliwej okazji.

Na wyspie organizowane są także liczne konkursy piękności oraz wyścigi kolarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *