Transport na Dominice
Aby poruszać się po wyspie, można wynająć samochód, ale uprzednio trzeba nabyć miejscowe trzymiesięczne prawo jazdy kosztujące 12 euro. Łączna długość dróg wynosi 780 km z czego 393 km jest asfaltowana, zaś 387 nie. Stan lokalnych dróg jest w nienajlepszej formie, a miejscowi kierowcy zasługują na miano piratów drogowych – często jeżdżą środkiem drogi i przekraczają prędkość. Mimo wysiłków rządu, drogi są w kiepskim stanie dzięki burzom i ciężkim ciężarówkom, więc trzeba uważać na dziury. Droga na wybrzeżu atlantyckim jest w lepszym stanie niż po stronie karaibskiej – jeździ nią mniej ciężarówek. Ruch odbywa się lewą stroną drogi. Firmy wypożyczające samochody są godne zaufania i uczciwe.
Polecany jest ruch rowerowy.
Środki transportu publicznego są tanie i bardzo popularne. Dzięki autobusom można dotrzeć do każdego zakątka wyspy. Popularne jest poruszanie się autostopem. Poza tym na wyspie istnieje jedna korporacja taksówkowa i nią także można poruszać się wszędzie.
Na wyspie znajdują się dwa lotniska.
Kwaterunek na Dominice
Przykra wiadomość dla miłośników luksusowych kurortów – na wyspie nie ma żadnych hoteli sieciowych. Istnieje natomiast bardzo duża liczba tanich hoteli, motelików i barów z pokojami sypialnymi, a także pokoi do wynajęcia przy rodzinie. Ich standard jest dość różnorodny.
Dominika skierowana jest głównie do ludzi kochających bezpośredni kontakt z przyrodą i prostotę. Nie ma problemu z rozbiciem namiotu, istnieje tu wiele pól namiotowych i kempingów, a także można wynająć chatkę z bambusa lub domek na plaży. Wypoczynek na Dominice jest niedrogi, a wspomnienia wynikające z tak bliskiego kontaktu z tropikalna przyrodą mogą być bezcenne. Niemniej, żeby nie wyrobić sobie fałszywego obrazu na temat tej wyspy należy dodać, że nie ma na niej problemu z bezprzewodowym internetem.