Rozrywki i kultura na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Rozrywki na Brytyjskich Wyspach Brytyjskich

Co mają do zaoferowania Brytyjskie Wyspy Dziewicze? Najbardziej „dziewiczą” z wysp – Jost Van Dyke, która została zelektryfikowana w 1991 roku, a drogi budowane są na niej do tej pory. Mimo takiego stanu rzeczy, nie ma tam problemu z telefonią komórkową czy internetem. Dla osób lubiących przygody istnieje możliwość zwiedzenia dziewiętnastowiecznej kopalni miedzi na Virgin Corda. Na Tortoli znajdziemy Cane Garden Bay, miejsce położone u stóp gór, znane miejsce imprez. Na tej samej wyspie znajdzie się także Park Narodowy Sage Mountain, w którym można zwiedzić tereny lasu tropikalnego oraz mieć piękny widok na cały archipelag..W parku tym spotkać można wielkie paprocie, osobliwe jaszczurki oraz nietypowe rośliny.
Osobliwą atrakcją jest Anegada – płaska, piaszczysta wyspa, zwana wyspą – zabójcą, gdyż u jej brzegów rozbiło się około trzystu statków, których wraki można obserwować z plaży.
Oczywiście te wyspy, jak każda na Karaibach, oferują windsurfing, nurkowanie na rafach koralowych i każdą inną formę wodnej rozrywki.

Kultura Brytyjskich Wysp Dziewiczych

„Don’t let the jumbies get ya” – to zdanie można często usłyszeć na Wyspach Dziewiczych. W wierzeniach miejscowej ludności Jumbies to mityczne istoty, które chodzą między żywymi i mogą porwać kogoś lub omamić, podobno widywane są także na paradach karnawałowych. Kultura wysp jest mistyczna i mocno spirytystyczna, stanowiąc skrzyżowanie wierzeń afrykanerskich z katolickimi. Najpełniejszą formą wyrazu tej kultury stanowi karnawał, odbywający się na Wyspach Dziewiczych między kwietniem a majem każdego roku. Kolorowe stroje, postacie symbolizujące miejscowe legendy, poza Jumbies także i o Nansi – człowieku plotącym opowiadania niczym sieci pająka. Można wtedy także usłyszeć lokalną muzykę, znaną tylko na Wyspach Dziewiczych, zwaną quelbe. Jest ona spuścizną po historycznych tańcach europejskich oraz pieśniach niewolników. Inną formą lokalnej muzyki jest fungi – to muzyka komentująca w satyrycznej formie bieżące wydarzenia.
Wiele historycznych domów i plantacji na Wyspach Dziewiczych zostało przerobionych na skanseny i można je zwiedzać. Dodatkowo North Shore Shell Museums w Carrot Bay prezentuje tysiące muszli.
Warto dodać, że wiele światowej sławy osobistości upodobało sobie Virgin Corda, kupując tam posiadłości i często przylatując na wakacje.