Kuchnia Bermudów

Kuchnia Bermudów poniekąd z założenia musi być oparta na owocach morza i rybach. Historia tych wysp sprawiła z kolei, że miesza się w niej tradycja nie tyle kilku krajów, co wręcz kontynentów. Być może czasami taka różnorodność powoduje nieskładny zlepek nie wiadomo czego, ale w przypadku Bermudów, (jak i Karaibów) te różnice wpłynęły tylko na korzyść kuchni, kultury i muzyki. Tradycyjne wyspiarskie dania to „Peas and Plenty” (roślina strączkowa z gatunku fasolnik chiński, podawana z cebulą, soloną wieprzowiną i ryżem), „Hoppin’ John” (groch oraz ryż) oraz „Pawpaw Casserole” (duszona papaja) i wreszcie „Bermuda Fish Chowder” (zupa rybna przyprawiona sosem Sherry Pepper).

Trzeba też wiedzieć, że swego czasu Bermudy były znane z produkcji cebuli o szczególnie ostrym smaku. Jednym z dań, które także można spotkać w menu restauracji położonych na tych wyspach jest zatem faszerowana cebula.

Po obiedzie warto wzmocnić się drinkiem – Bermuda Rum Swizzle składa się z rumu, grenadyny, angostury, cukru i soku z limonek. Drink o zastrzeżonej nazwie Dark ‘N Stormy® to po prostu rum z piwem imbirowym. Warto też wspomnieć, że siedziba koncernu Bacardi, produkującego chyba najbardziej znaną na świecie markę rumu, znajduje się właśnie na Bermudach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *