Aktywność i rozrywka na Bermudach

Bermudy to oczywiście świetne miejsce do plażowania, tym bardziej, że jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, które może się poszczycić plażami o różowym piasku (południowe wybrzeże wyspy). Tak jak i na Karaibach, w rejonie Bermudów świetnie będą się czuć nurkowie – podwodny świat urzeka tu swoją różnorodnością, szczególnie, że rafa koralowa otaczająca wyspy jest jedną z najbardziej wysuniętych na północ formacji tego typu (jest to możliwe dzięki temu, że Bermudy obmywa ciepły prąd morski Golfstrom), są też do zbadania wraki statków – w okolicach wysp jest ich aż 300. Na Bermudach są też fantastyczne warunki do surfingu.

Jeśli chcecie lepiej poznać wyspy najlepiej jest skorzystać z programu „Bermuda Rendezvous Activities”, który trwa od początku listopada do końca marca.Dodatkową jego zaletą jest fakt, że większość prezentowanych w jego ramach atrakcji jest darmowa.

Program obejmuje między innymi wycieczki z przewodnikiem do najciekawszych miejsc na wyspach, udział w inscenizacjach i pokazach lokalnej kultury i tradycji, spotkania z artystami, wykłady itp. Możecie też wziąć lekcje golfa na jednym z ośmiu torów. Miłośnicy zwiedzania nie mogą pominąć dawnej stolicy Bermudów – historycznego miasta Town of St. George, które w 2000 r. wpisano do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do obejrzenia jest także dziewiętnastowieczna forteca Royal Naval Dockyard, gdzie obecnie znajduje się między innymi Muzeum Morskie.

Warto też odwiedzić ogrody botaniczne, które są bardzo charakterystycznym elementem lokalnego krajobrazu. Fani natury koniecznie muszą zbadać jaskinie Crystal Caves, pełne przepięknych formacji skalnych i podwodnych jezior, ciągnące się na wiele metrów wzdłuż i wszerz wyspy. Z kolei wieczorem zamiast dyskoteki lub klubu proponujemy nocny rejs statkiem z drinkiem w ręku – widok gwiazd nad oceanem i bryza we włosach – to na pewno będzie niezapomniane przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *