Transport na Arubie

Lotnisko międzynarodowe Queen Beatrix na Arubie przyjmuje loty z Ameryki Północnej i Południowej, Karaibów (Curaçao i Bonaire) i oczywiście z Europy. Najwięcej lotów do dyspozycji będziemy mieć w sezonie, aktualne są wtedy połączenia z Amsterdamu, London Gatwick, Manchesteru, Barcelony i Mediolanu.

Transport po Arubie obejmuje między innymi publiczne autobusy (kilka linii) oraz prywatne minibusy, które łączą ze sobą wszystkie rejony wyspy (przystanki przy bardzo wielu hotelach i atrakcjach) – autobusy z Aruby reklamują się jako pewny i tani środek transportu, więc może warto spróbować.

Główny dworzec autobusowy znajduje się oczywiście w Oranjestad, czyli stolicy Aruby. Mamy też do wyboru taksówki, podobnie jak w innych obszarach Karaibów stawki za przejazd na danej trasie są ustalone.

Poza tym na Arubie można sobie oczywiście wypożyczyć chyba wszystkie dostępne środki transportu lądowego – SUV-y, mniejsze samochody osobowe (chociaż z uwagi na stan dróg nie są one zbyt polecane), motocykle, skutery, a także quady, rowery i oczywiście konie.

A jako, że na Arubę często przybywają młode pary, aby wziąć ślub, można też liczyć na prawdziwą limuzynę. Obowiązuje ruch prawostronny, a parkingi na całej wyspie są darmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *