Kuchnia Antigui i Barbudy

Rozwój światowej turystyki wymusił wprawdzie większe dostosowanie menu w lokalnych restauracjach do wymogów turystów odwiedzających tak popularne miejsca na wakacje jak Karaiby, lecz mimo wszystko knajpki Antigui i Barbudy zachowały swój niepowtarzalny charakter i oferują także typowo karaibskie dania.

Miejscową specjalnością są fungie (jak włoska polenta z kaszki kukurydzianej) i pepperpot czyli pikantne duszone warzywa z mięsem. Warto też spróbować słodkich ziemniaczano-kokosowych kluseczek-pierożków (ducana). Ponadto w ofercie wielu restauracji na pewno znajdziemy mnóstwo ryb i owoców morza, przykładowo Barbuda słynie z dań z homara.

Na wyspach siedzibę ma Antigua Distillery Ltd, która produkuje rum pod marką English Harbour Rum. Pięcioletni English Harbour Five Year Rum znajduje się w dziesiątce najlepszych trunków tego typu magazynu Forbes. Piwoszy na pewno zainteresuje, że lokalna marka piwa nazywa się Wadadli. Dostępny jest także jamajski Red Stripe oraz Carib z Trynidadu i Tobago. Krótko mówiąc – rewelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *