Saint Lucia – Castries, Castries Harbour
 (cz7)

Po krótkim dystansie Karaiby pokazały nam Castries Harbour, gdzie zatrzymaliśmy łódź i korzystając z mikrobusu ( 15EC ) dotarliśmy po 15 minutach do stolicy Saint Lucia – miasta Castries. Trzeba przyznać, iż to istny tygiel wszystkiego – od niczego do wszystkiego – w centrum miasta można zupełnie za nic otrzymać kokosy, które lokalny sprzedawca rozłupuje na życzenie. W innym miejscu niczym z warzywniaka wypadają zupy i jedzenie dowolnego rodzaju. Rynek jest wypełniony dosłownie wszystkim – od drobiazgów po hurtowe ilości ubrań i sprzętu. Na odkrytej części rynku możemy zakupić wszystkie rodzaju owoców, warzyw i przypraw; w zamkniętej natomiast ubrania, pamiątki, przedmioty użytku codziennego i stosy różnych przypadkowych rzeczy 🙂 Zupa Calalloo powala, życie zgodnie z zasadą „Live Slow”, gdzie ludzie zabijają czas spokojnym życiem jest tu wbrew pozorom bardzo widoczne.

Życie toczy się tutaj zupełnie inaczej. Najlepszą historią był Europejczyk, który rybakowi siedzącemu na łodzi i pijącego piwo powiedział – „Z mojego punktu widzenia powinieneś kupić drugą łódź, zatrudnić kogoś, potem kupić kolejną i w którymś momencie pić piwo na pokładzie… Na to tubylec odpowiedział krótko – „A co ja robię teraz? Człowieku….”. To właśnie wyraźnie pokazuje charakterystykę życia na Saint Lucia. Idealne warunki do świętego spokoju.

Castries to rewelacja 🙂

Tip! W Castries oraz całej wyspie Saint Lucia jest właściwie bezpiecznie – lecz nie czuj się jak w Kanadzie. Zwykłe środki bezpieczeństwa i zapobiegania są zawsze na czasie – zamykamy drzwi, nie szwędamy się nocą po pustych plażach, cenne przedmioty trzymamy w bezpiecznych miejscach. Telefon alarmowy: 999 z każdej komórki oraz tzw. Jednostka Szybkiego Reagowania ( Rapid Response Unit ) działająca najgęściej w okolicy Rodney Bay (758) 452-8155.

Tip! Od wyspy Saint Lucia zmieniają się ceny usług telekomów. Działające wiodące sieci Digicel i Lime to spory wydatek – 1,54pln brutto / sms, 12,60pln brutto / minuta rozmowy, 19,40pln brutto / mms ( korzystamy z polskiego numeru ). Należy dość ostrożnie korzystać z telefonów komórkowych, chyba że nasz portfel zupełnie nas nie ogranicza.

Wskoczyliśmy z powrotem w mikrobus ( 15EC ) i ruszyliśmy do mariny, aby ruszyć w dalszą drogę. Castries jest wspaniałe! U mnie niestety wydarzyło się oparzenie i Karaiby dały mi popalić 🙂 Na duże słońce sugerujemy jak najdłuższe boardshort’y i ew. koszulkę z długim rękawem. Jeśli czujemy, że słońce już przeszkadza naszej skórze – przydaje się. W Castries bez problemu dostaniemy dowolne ubrania w przystępnych cenach.

Tip! W Castries istnieje niesamowity resort ( dla kogoś kto lubi ) o nazwie Windjammer Landing ( www.windjammer-landing.com ), gdzie poza rewelacyjnymi warunkami dla fanów wielu gwiazdek istnieją baseny wmontowane w ściany nośne budynków! Tel. (758) 456-9000, Fax. (758) 452-9454. Exclusive!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *