Rozrywki na Gwadelupie

Rozrywki na Gwadelupie można podzielić na “błękitne” i “zielone”. Z każdej strony różnorodne bodźce atakują nasze zmysły: delikatny, ciepły wiatr, błękitne wody morza…

Archipelag oferuje różnorodne rozrywki związane z wodą. Wspaniale jest zanurzyć się w przybrzeżnych wodach w poszukiwaniu gąbeksurfować, uprawiać kitesurfingjeździć na nartach wodnych, pływać kanu bądź katamaranem. Nie można zapominać oczywiście o nurkowaniu, dzięki któremu poznaje się z bliska bogactwo przybrzeżnej fauny i flory. Dodatkową atrakcją jest wielkie akwarium Gwadelupy, gdzie z bliska można obejrzeć rekina, w Le Gosier.

Zapach wulkanicznej ziemi i dźwięk wodospadów to połączenie bardzo pobudzające zmysły. Base Terre jest zielona wyspą, pełną wspaniałych okazów natury. Miejscowe przewodniki turystyczne zachęcają do malowania, aby w pełni nasycić się pięknem przyrody.

Zalecane jest aktywne spędzanie czasu. Można wybierać zwiedzanie licznych parków. Zaczynając od Parku Narodowego, jednego z siedmiu parków tego typu we Francji, poprzez park z dzikimi zwierzętami, gdzie można z bliska przyjrzeć się ich życiu i nie przypomina to w niczym zwykłego ZOO, a także parki kwiatowe, aż do parków przygodowych stworzonych z myślą o miłośnikach adrenaliny, gdzie balansując na mostach na linach poczuć można się niczym Indiania Jones.

Miłośnicy natury polubią ekoturyzm, czyli wycieczki szlakami turystycznymi w głąb lasów z przewodnikiem. Ponadto na Basse-Terre zwiedzić można wulkan siarkowy. Różnorodność wysp sprawia, że sposobów spędzania wolnego czasu jest tutaj naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *