Noclegi na Grenadzie

Na Grenadzie (a także Carriacou) mamy do dyspozycji bardzo zróżnicowaną i obszerną bazę noclegową: oprócz hoteli do wyboru są także pensjonaty i domy gościnne, poza tym wille i apartamenty do wynajęcia, czy chatki przy plaży. Ceny są całkiem przyjemne jak na polskie kieszenie, choć oczywiście wiele w tym przypadku zależy od kursu dolara amerykańskiego (większość cen na całym obszarze Karaibów podawana jest przede wszystkim w tej walucie). Za pokój w całkiem przyzwoitym hotelu tuż nad morzem możemy zapłacić nawet poniżej 100$, najdrożej będzie w rejonie plaży Grand Anse, która uchodzi na Grenadzie za najpiękniejszą, a cena za miejsce w pensjonacie nieco dalej od plaży wynosi nawet ok. 60 USD. Odległości nie są tu zbyt duże, więc można się spokojnie zdecydować na tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście przy wyborze lokum warto się też zastanowić nad klimatyzacją – w tym rejonie Karaibów potrafi być naprawdę gorąco, jednak wzrost komfortu, co logiczne, oznacza też pewną zwyżkę ceny. Jeden z lepszych hoteli z wyższej półki na Grenadzie (150$ za noc) to hotel Grenadian by Rex, który oferuje wygodę, styl i mnóstwo rozrywek. Z kolei Carriacou Yacht & Beach Club za nocleg życzy sobie tylko 40 USD. Jak zatem widać, naprawdę jest w czym wybierać.

Transport na Grenadzie

Lotnisko międzynarodowe Maurice Bishop International Airport znajduje się na największej wyspie tego terytorium, czyli Grenadzie. Obsługuje ono naturalnie loty z innych karaibskich wysp (m. in. BarbadosuAntiguiTrynidadu i Saint Lucia), ale także ze Stanów Zjednoczonych i Europy (np. liniami British Airways z Londynu, choć najprawdopodobniej z międzylądowaniem na Barbadosie, poza tym liniami Virgin Atlantic Airways).

Aby dostać się na Carriacou trzeba polecieć czarterem na tamtejsze lotnisko Lauriston Airport lub przepłynąć promem (Osprey Ferry, podróż trwa 1,5 godziny) albo wodną taksówką. Do portów w Grenadzie przybywają też statki wycieczkowe z Florydy oraz Puerto Rico. Na wyspie działają prywatne linie autobusowe (autobusy kursują od 7 rano do 7 wieczór od poniedziałku do soboty, a w ramach atrakcji podróżnym puszczana jest lokalna muzyka) oraz taksówki. Jeśli z kolei zdecydujesz się na Grenadzie wynająć samochód musisz pamiętać o tym, że trzeba będzie wyrobić sobie na posterunku policji lub w wypożyczalni tymczasowe prawo jazdy. Poza tym pamiętaj, że obowiązuje tu ruch lewostronny. Ceny za wynajem samochodu to 50-75 dolarów na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *