Statek miłości

Barbados jest teraz w czołówce krajów, z którego możemy popłynąć w rejs luksusowym wycieczkowcem. Według Ryana Blacketta, dyrektora Departamentu turystyki wycieczkowej taki rodzaj odpoczynku może być remedium na braki w miejscowej branży rozrywkowej. Obecnie coraz więcej turystów odwiedza Barbados właśnie na pokładzie tych olbrzymich statków.

Barbados ostatnio zawarł umowę z liniami Carnival, dzięki czemu zagwarantował sobie 1,2 miliona turystów w ciągu najbliższych trzech lat. W tej chwili opracowywane są nowe plany zagospodarowania tego ruchu turystycznego. Możemy się w najbliższej przyszłości spodziewać nowych atrakcji. W tej chwili planowane są trzy pilotażowe rejsy we wrześniu, które sprzedawane są w USA.
W ostatnich latach z tego typu wypoczynku na Barbadosie skorzystało w 2008 r. 597.523 w 2009 roku 635.212 pasażerów a tylko od stycznia do czerwca 2009, Barbados odwiedziło 368.157 pasażerów statków wycieczkowych, co niechybnie świadczy o trendzie wzrostowym na tym rynku.

Wystawa “Rola kobiet na Barbadosie”

W bibliotece przy Independence Square odbywa się wystawa “Rola kobiet na Barbados”. Trwa ona do 31 sierpnia. Eksponaty ukazują rolę kobiet na wyspie w polityce, społeczeństwie i ekonomii na przestrzeni lat 1835 – 1950. Wystawa została zorganizowana przy okazji Festiwalu Emancypacji, którego czołową bohaterką jest w tym roku Sarah Ann Gill.

Zbiory prezentują fotografie kobiet pracujących w dawnym Szpitalu Głównym Barbados w fabrykach, na plantacjach trzciny, piorące w rzece oraz pracujące jako sprzedawczynie, a także inne sytuacje społeczne. Zdjęcia opatrzone zostały tekstem opisującym inne dziedziny kobiecej działalności w tym okresie – rolnictwo, prace domowe, fabryki, nauczycielstwo, pracę w hotelach. Poza ukazaniem kobiecych bohaterek, główny nacisk kładziony jest na zaprezentowanie poprzez cykl fotografii życia Sarah Ann Gill.

Odbudowa katedry St. Michael

Historyczna anglikańska katedra St. Michael na Barbados zostanie odrestaurowana. Stanowi ona jeden z najważniejszych zabytków na wyspie.

Pierwotny, siedemnastowieczny budynek został zmodernizowany w XIX wieku, lecz od tamtej pory nie był nigdy remontowany. Obiekt posiada także wartość jako pierwsza parafia powstała tutaj. Wygenerowano apel do mieszkańców, aby także pomogli w tej sprawie, zarówno finansowo, jak i przekazując tę wiadomość.

Koszt odbudowy wyniesie $7.5 miliona dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *