Sławni ludzie z Anguilli

Do najbardziej znanych mieszkańców Anguilli zalicza się na pewno przywódca rewolty z roku 1967 roku przeciwko Wielkiej Brytanii i niemożności uzyskania przez wyspę pełnej niezależności, Ronald Webster, ogłoszony na ten krótki czas niepodległości prezydentem Anguilli.

Po odzyskaniu pełni kontroli nad wyspą przez Brytyjczyków mianowano go na stanowisko Chief Minister, czyli premiera lokalnego rządu. Obecnie stanowisko to sprawuje inny anguilski polityk – Hubert Hughes.

Najbardziej sławny w świecie muzycznym Anguilli jest Bankie Banx, zwany anguilskim Bobem Dylanem, z którym zresztą kiedyś zdarzyło mu się wystąpić. Banx związany jest ze stylem reggae, śpiewa i gra na gitarze. Corocznie w marcu organizuje na wyspie festiwal muzyczny o nazwie MoonSplash Music Festival.

Ale Anguilla ma też oczywiście gwiazdy sportu. Jak na Karaiby przystało są to oczywiście gracze w krykieta. Znani zawodnicy z Anguilli to Omari Banks, nota bene syn muzyka Bankiego Banksa, o którym mowa była przed chwilą, który jednak ostatnio cieszy się raczej niechlubną sławą, został mianowicie zawieszony w prawach zawodnika za nieprzepisowe zachowanie. Stara anguilska sława krykieta o nieposzlakowanej opinii to Cardigan Connor, który zakończył karierę pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *